Valorant fps arttırma bir rekabetçi oyun oynuyorsanız Valorant gibi , bunları uygulamak hayati öneme sahip benden söylemesi.

Rekabetçi oyunlarda ne kadar yetenekli olmak gerekli olsa da FPS(Frame Per Second) çok önemli bir etken. Rakiplerini biraz daha erken farketmene yardımcı olacaktır. Bu yazıda ise size nasıl FPS Arttırabilirsin onu anlatıcam.

 

Valorant Grafik Ayarları!

Grafik ayarlarını bilgisayarının elverdiği kadarıyla ayarlaman gerek, biraz görsel güzellikten feda edeceksin fakat rakiplerini elemek için küçük bir bedel sadece. Sistem özelliklerinin desteklediği kadarıyla optimum ayarları bulman lazım eğer NVIDIA Ekran Kartı kullanıyor isen GEFORCE EXPERIENCE uygulamasının yardımıyla hemen ayarlayabilirsin. Fakat çoğu E-spor yapan oyuncular kısacası en düşüğe aldığını söylemek yanlış olmaz.

Geforce Experience

Sürücülerini Güncelleştir

Ne kadar grafik ayarları önemli olsa da sürücülerini güncellemek de ayrı bir öneme sahip. Hem işlemci sürücüleri hem de GPU (Ekran Kartı) sürücülerini güncellemek için NVIDIA ya da AMD‘nin sitelerinden kendinize uygun olanı indirebilirsiniz. (sitelere NVIDIA/AMD kelimelerinin üstüne tıklayarak gidebilirsin)

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Sonlandır

Valorant‘a girmeden önce arka planda çalışan uygulamaları kapamak performansına biraz daha katkı sağlayabilir. Bunu yapmak için CTRL+ALT+DELETE kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açabilir ve kullanmadığın programların işlemlerini kolayca sonlandırabilirsin.

Bilgisayarını Temizle

Valorant gibi rekabetçi oyunlarında performans sorunları yaşıyorsan bunun temelinde bilgisayar kasanın tozlardan nefes alamaması yatıyor olabilir temizlemen önerimizdir. fakat bilgisayar parçalarından pek anlamıyorsan kendin temizlemek yerine yakınında bulunan bir bilgisayarcıya gidebilir orada temizletebilirsin.

Windows 10 Oyun Modunu Aç

Eğer Windows 10 kullanmakta isen Oyun modu bilgisayarında performans artırımına yol açabilir Valorant ya da herhangi bir oyun açtıktan sonra Windows Tuşu+G kombinasyonunu kullanarak oyun modu ayarlarına erişip etkinleştirebilirsin.

FPS Kilidini Kaldırın

Bazı oyuncuların sistemi yüksek olmasına rağmen 60 FPS almaları aslında bu yüzdendir. Oyun ayarlarından bu seçeneğe erişebilir ve kapattığın andan itibaren yüksek FPS sonuçları alabilirsin

Sonuç

Grafik ayarlarını düşürerek ve gerekli bir kaç ayarı tamamlarsanız büyük ihtimalle FPS oranlarınızda artış olacaktır. Düzenli olarak bilgisayarınızı temizlemeye önem verirseniz bilgisayar sağlığınız da o kadar uzun ömürlü olur umarım yardımcı olabilmişimdir.

ETİKETLER :

YORUMLAR

  1. Avatar Of Uğur Karapaça

    Denedim çalışıyor. Çok iyi oldu. Artık çok daha fazla FPS alıyorum. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.